Європейськими кроками – до досягнення доброго стану вод!

Впровадження європейських стандартів з управління водними ресурсами в басейні Сіверського Дінця стало однією з тем, що обговорювались на засіданні колегії управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації 18 квітня 2019 року в Сєвєродонецьку. Цю тему у своїй доповіді висвітлив начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Він презентував учасникам засідання – керівникам організацій-суб’єктів регіональної системи моніторингу довкілля та представникам промислових підприємств Луганщини – перші важливі кроки з розробки Плану управління річковим басейном як ключового документу задля досягнення доброго стану вод. А також акцентував увагу присутніх на необхідності дієвої взаємодії в рамках утвореної басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону і відкритості для пропозицій до Плану по Луганській області.

Сергій Трофанчук зазначив, що до «Регіональної цільової програми моніторингу довкілля Луганської області на період до 2022 року» за пропозиціями Сіверсько-Донецького БУВР було включено заходи з встановлення двох автоматизованих постів контролю на ділянках річки Сіверський Донець в Луганській області. Перший з них планується розташувати в межах смт. Білогорівка – з метою попередження ризиків питного водопостачання Луганської області. Другий – в м. Лисичанськ – для контролю у замикаючому створі підконтрольної території по руслу р. Сіверський Донець. І зауважив, що басейнове управління підтримує здійснення цих заходів як першочергових для створення єдиної системи отримання оперативних даних щодо кількісного та якісного стану водних об’єктів у басейні Сіверського Дінця, навівши позитивний досвід Донецької області.

Так, на Донеччині протягом 2018 року було встановлено два автоматизовані пости контролю по руслу р. Сіверський Донець – вище та в місці питного водозабору в канал «Сіверський Донець – Донбас» з метою контролю та попередження ризиків питного водопостачання населення Донецької області за рахунок впливу діяльності на території Харківської області. Дані моніторингу наразі доступні для перегляду в режимі онлайн на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації (перейти на сайт).

Подібний системний підхід до раціонального водокористування задля досягнення стратегічних екологічних цілей сталого розвитку саме й передбачений Планом управління річковим басейном, який має бути розроблений до 2024 року у відповідності до Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу.

Докладніше про засідання колегії – на сайті Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації (перейти на сайт).

Поділитися:

Територіальним громадам – про державний облік водокористування та режими роботи штучних водних об’єктів
24.04.2025 15:44
24 квітня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів виступили доповідачами на черговому онлайн-семінарі, організованому Управлінням із забезпечення взаємодії з органами…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у березні 2025 року
21.04.2025 16:44
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Міндовкілля: ТОП-5 порад – від малих ЕКОкроків до великих справ
19.04.2025 10:16
Вже 27 років поспіль в третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Свято започатковане у 1998 році у згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, після…