![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/1200x1200m/public/news_images/1.-den-vodi.jpg?itok=1TVWxmKH)
Всесвітній день води – чудова можливість в масштабах планети привернути увагу людей до проблем забруднення води і необхідності раціонального водокористування. Адже вода – найцінніший природний ресурс, що є основою життя на Землі і, на жаль, вимагає підвищених зусиль задля його збереження.
Саме на цих важливих питаннях – дбайливого ставлення до водних об’єктів та ощадливого водокористування – акцентували увагу спеціалісти Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів під час проведення заходів до Всесвітнього дня води 2021 на тему: «Цінність води для кожного з нас».
Про цінність води для такого маловодного регіону як схід України, про шкідливий вплив фосфатів на водні об’єкти і про щоденні ЕКОзвички, які формують нашу ЕКОсвідомість говорили на зустрічах зі школярами Слов’янська та Маріуполя.
Для старшокласників Слов’янської ЗОШ № 4, з якими ми зустрілись в бібліотеці-філії № 5 ЦБС м.Слов’янська – серйозна розмова про ризики маловоддя в умовах кліматичних змін та результати скринінгу на наявність забруднюючих речовин в басейні Сіверського Дінця, проведеного за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, про інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом та розроблення Плану управління річковим басейном Дону як ключового інструменту для досягнення доброго стану вод.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/6.-den-vodi.jpg?itok=ZEVy4-J-)
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/8.-den-vodi.jpg?itok=3HALAe_k)
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/7.-den-vodi.jpg?itok=FbAjE3uz)
А для молодших школярів Маріупольської ЗОШ № 33 – цікавинки про унікальні якості води та її роль в житті людини, про економію води у побуті та наслідки засмічення берегів у масштабах планети, з мультфільмами та відеороликами і підсумком зустрічі у форматі конкурсу малюнків на тему: «Дбаємо про воду, бережемо природу! Мої щоденні ЕКОзвички – допомога лісу та річці!».
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/3.-den-vodi.jpg?itok=dDIqHENA)
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/4.-den-vodi.jpg?itok=Pl-7iSMh)
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/5.-den-vodi.jpg?itok=fNlagjUc)
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/800x533/inline-images/2.-den-vodi.jpg?itok=yVQ8wUB8)
І для всіх юних ЕКОактивістів Придінців’я, які прагнуть змінити світ на краще і зробити наші водойми повноводними, а їх береги – чистими, саме у Всесвітній день води оголошено про старт 15-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2021 на тему: «Цінність води для кожного з нас: ми дбаємо про воду, вода дбає про нас!»
Всесвітній день води: «Цінність води для кожного з нас»
Після низки інформаційних еколого-просвітницьких заходів – на черзі практичні дії з наведення ладу на берегах річок і водойм басейну Сіверського Дінця, до яких колектив Сіверсько-Донецького БУВР щовесни та щоосені традиційно залучає громадськість і молодь – задля чистих берегів і доброго стану вод!
Покажемо разом, що молодь Придінців’я – за чисте довкілля!