Екологічні громадські акції
з благоустрою довкілля на берегах річок басейну Сіверського Дінця
Ми – ЗА чисте довкілля!
В рамках щорічної акції «За чисте довкілля» колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів зазвичай проводить цілу низку заходів з благоустрою. Навести лад на водогосподарських об’єктах і гідротехнічних спорудах, очистити від сміття прибережні смуги річок і водойм – не тільки справа честі, а й наш посильний внесок у всеукраїнський рух за чисте довкілля та чисті береги річок!
В Маріупольському міжрайонному управлінні водного господарства Сіверсько-Донецького БУВР першими долучились до акції «За чисте довкілля» працівники Стародубівської зрошувальної системи. Спільно зі спеціалістами міжрайонного управління на чолі з начальником Стародубівської насосної станції П.Г.Вовком вони здійснили комплекс робіт з благоустрою території Стародубівських насосних станцій, а також прибережної смуги Стародубівського водосховища та гідротехнічних споруд.
Завдяки дружній праці колективу до Всеукраїнського дня довкілля, що відзначається у третю суботу квітня, вже проведено очистку тіла греблі та швів між плитами від сухостою та сміття, очищено русло аварійного водоскиду від замулення, обкопані дерева та скошена трава на території насосної станції.
В ході подальшої участі в акції «За чисте довкілля» заплановані обрізка дерев та фарбування елементів насосних станцій. По мірі покращення погодних умов під гаслом: «Я прибрав – твоя черга!» до акції долучаються й інші дільниці Маріупольського МУВГ та структурні підрозділи Сіверсько-Донецького БУВР.
З Днем довкілля: «Я прибрав – твоя черга!»
За календарем третьої суботи квітня – Всеукраїнський день довкілля. Колектив Сіверсько-Донецького БУВР відзначив його дружно й завзято: прибирались на березі Казенного Торця і наводили лад у зоні відпочинку «Староріччя». Посіяли квіти, обкопали дерева і зібрали 15 пакунків сміття!
Молодь раділа, що майже всі висаджені у жовтні під час ЕКО-толоки дерева й кущі прижились – значить «Алеї родинного дерева» бути! А на деревах у прибережній зоні знайшлось місце для яскравих шпаківень від учасників дитячого міського фестивалю «Шпак-Хаус».
Водники Сіверського Дінця – ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ! І вже за кілька днів – масштабна ЕКО-толока за участі молоді та громадськості! Будемо рятувати природу від пластику та побутового сміття! Єднаймось: #Я прибрав – твоя черга!
Довідка: 2007 року зона відпочинку «Староріччя» була започаткована Сіверсько-Донецьким БУВР та громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за участі міської громади Слов’янська як еталонна ділянка прибережної захисної смуги річки Казенний Торець в рамках реалізації проекту TACIS Європейського Союзу, що впроваджувався в басейні Сіверського Дінця.
2011 року проект «Благоустрій зони відпочинку «Староріччя» у прибережній захисній смузі р. Казенний Торець в межах м. Слов’янськ» став переможцем в обласному конкурсі міні-проектів місцевого розвитку та був профінансований за рахунок обласного й місцевого бюджетів, що кардинально змінило вигляд зони відпочинку: нові лави, альпінарій, дитячий майданчик.
2013 року об’єкти благоустрою «Староріччя» були передані на баланс комунальних служб міста, проте колектив Сіверсько-Донецького БУВР спільно з членами ГО «Сіверський Донець – відродження» щороку кілька разів на рік проводять ЕКО-толоки з прибирання зони відпочинку та берегів р. Казенний Торець, залучаючи молодь з метою екологічно-патріотичного виховання.
2016 року проект «Створення, впорядкування і догляд зони відпочинку «Староріччя» у ПЗС р. Казенний Торець в межах м. Слов’янська» завоював І місце на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» Міністерства екології та природних ресурсів України.
На сьогоднішній день зону відпочинку «Староріччя» можна вважати єдиною в межах міста Слов’янська впорядкованою ділянкою прибережної захисної смуги р. Казенний Торець, де жителі Слов’янська можуть масово і культурно відпочити на березі річки.
Усі разом маємо зробити наше довкілля чистим!
Маріупольське міжрайонне управління водного господарства Сіверсько-Донецького БУВР продовжує проведення заходів з благоустрою в рамках щорічної акції «За чисте довкілля». У Всеукраїнський день довкілля до спільної справи долучилась Волноваська експлуатаційна дільниця – працівники Старомлинівського водосховища під керівництвом техніка-механіка Володимира Темирова та персонал бази Волноваської ЕД під керівництвом начальника дільниці Івана Гукая.
Мінлива погода не зіпсувала піднесений настрій та енергійний запал. Спільними зусиллями колективу дільниці було висаджено 21 хвойне дерево, 12 декоративних кущів, проведено санітарну обробку зелених насаджень, висіяні квіти, прибрана територія дільниці, а також торішнє листя і сухостій від дамби водосховища до Нікольської траси. «Засмічене довкілля – загальна проблема всього суспільства, але починати потрібно з себе, зі свого робочого місця, свого населеного пункту чи улюбленого місця відпочинку, – діляться думками учасники акції. – Тільки разом, об’єднавши зусилля з територіальними громадами та владою на місцях, ми зможемо зробити наше довкілля чистим!»
«Чистому місту Слов’янськ
личить чиста річка Казенний Торець!»
З таким закликом долучились до акції «За чисте довкілля» учасники весняної ЕКО-толоки на берегах Казенного Торця – активна та позитивна, а головне – екологічно свідома молодь Слов’янська!
«Ми дуже вдячні усім, хто підтримав нашу ЕКО-ініціативу – прибрати береги річки від пластику та іншого побутового сміття, – звернувся до учасників заходу начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук. – Адже чисте довкілля починається з кожного з нас!»
Без малого сотня людей – фахівці-водники Сіверсько-Донецького БУВР, активісти громадської організації «Сіверський Донець – відродження», ліцеїсти з педагогічного та професійного машинобудівного ліцеїв, студенти коледжу національного авіаційного університету та майбутні екологи з хіміко-механічного технікуму разом зі своїми наставниками, а також колеги-природоохоронці з регіонального ландшафтного парку «Краматорський» – 24 квітня 2019 року пройшлись берегами Казенного Торця, збираючи усілякий непотріб.
Серед знайденого: пакети й пляшки (скло і пластик), зношений одяг та порване взуття, залишки одноразового та керамічного посуду – словом, усе, що мало б опинитись у сміттєвому контейнері (благо, їх у Слов’янську вдосталь), але чомусь спочиває на березі річки, забруднюючи і ґрунт, і воду…
«Якби кожен прибирав хоча б за собою, то ми вже давно б жили як в Європі! Невже так важко донести фантик до урни, а сміттєвий пакунок до найближчого контейнера?» – дивуються юні учасники ЕКО-толоки. Достукатись до людей можна тільки власним прикладом, вирішив студент-еколог Данііл, і взяв собі за правило у вільний від навчання час крок за кроком очищувати від сміття той куточок планети, в якому він зараз живе… При цьому Слов’янськ – не його рідне місто, він – з категорії переміщених осіб, але вболіває за долю довкілля, де б не довелось опинитись… А ті, хто залишає сміття на березі річки чи поблизу у придорожньому ярку – стовідсотково місцеві жителі, що в більшості своїй живуть тут же поруч, у приватному секторі… То невже присоромити можна, тільки знявши на відео?
Встановити відеоспостереження хоча б у зоні відпочинку «Староріччя» – такі ініціативи звучали від постійних учасників заходів з благоустрою на березі Казенного Торця. Аби «любі» відпочивальники сміттям не промахувались повз урни та не залишали в цих урнах використані шприци, все ж таки тут дитячий майданчик! Щоб нещодавно відновлена гойдалка прослужила за призначенням як можна довше, а не стала знов жертвою шукачів металобрухту! І щоб висаджені молоді деревця та кущі не об’їдали кози, яких тут з року в рік випасає місцева жителька… І ще багато «щоб», але… Усе виміряється фінансами.
Навіть сміттєві мішки та рукавички й питну воду для учасників ЕКО-толоки надали благодійники – колишній мер міста Анатолій Левіт та керівництво ПрАТ «Українська керамічна група», офіс якого розташований неподалік, в «Монополії Крона». А завдяки особистій зустрічі фахівця-водника з багаторічним стажем і Почесного громадянина Слов’янська Віктора Антоненка з нинішнім міським головою Слов’янська Вадимом Ляхом було організовано вивіз зібраного на толоці сміття (майже сотня великих пакунків) та нарешті прикрито бетонною плитою вже третій рік поспіль відкритий комунальний люк між зупинкою «Набережна» та зоною відпочинку «Староріччя».
Ось так, тільки спільними зусиллями – влади і бізнесу, фахівців та громадських активістів – можна подолати і безлад довкола, і «розруху в головах»! Адже чисте довкілля починається з чистої совісті кожного з нас…
24.04.2019 – телеканал "С-ПЛЮС".
Репортаж «На березі річки Казенний Торець у Слов’янську відбулась чергова екологічна акція».
Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука та голови ГО «Сіверський Донець – відродження» В.Антоненка.
25.04.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".
Стаття "Славянские энтузиасты провели субботник на берегу реки Казённый Торец" за посиланням.
25.04.2019 – офіційний сайт Слов’янського хіміко-механічного технікуму.
Стаття і фото "Весняні толоки на березі Казенного Торця" за посиланням.
26.04.2019 – газета «Славянские ведомости».
Стаття "Чистому місту Слов’янськ личить чиста річка Казенний Торець!" за посиланням.
Квітень 2019 – видання «Реалізація конкурсу малих грантів «Молода енергія громад» для розвитку громадської активності молоді в Донецькій і Луганській областях». Інформація про спільну участь в реалізації грантового проекту «Нове життя для «Староріччя» колективу Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» (с.44-46).
Інформація: http://sdbuvr.gov.ua/download/MEGgrant.pdf
До Дня Європи:
по слідах недавньої ЕКО-толоки,
або знов про ступінь цивілізованості суспільства
Ледь потеплішало, і зона відпочинку «Староріччя», створена свого часу для комфортного сімейного відпочинку на березі річки у межах міста, знов перетворилась на відкритий майданчик для зловживання спиртними напоями.
Купи недопалків і розкидані довкола урн пляшки від пива, обгортки і сигаретні пачки – яскраве свідчення про «високий» ступінь цивілізованості тутешніх відпочивальників і їх «здоровий» спосіб життя.
Такими знахідками після травневих свят усіяна вся територія довкола оновлених лиш півроку тому дерев’яних лав… Їх відремонтували після варварського нашестя занадто активних відпочивальників учасники проекту «Нове життя для «Староріччя», члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження» та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.
Вже понад 10 років басейнове управління опікується зоною «Староріччя», намагаючись зробити це місце зручним і комфортним для відпочинку як молодих сімей із дітьми, так і людей похилого віку.
Ось і на цей раз представники трудового колективу прибрали безлад й очистили урни від сміття (хоча цим вже давно мають перейматись міські комунальники), залишивши майданчик знов чистим і впорядкованим, але чи надовго?!
Як влучно зазначив один із учасників недавньої весняної ЕКО-толоки на березі Казенного Торця 19-річний Данііл: «Якби кожен прибирав хоча б за собою, то ми вже давно б жили як в Європі! Невже так важко донести фантик до урни, а сміттєвий пакунок до найближчого контейнера?»
03.06.2019 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».
Стаття "Чисті водойми – наша спільна справа!" за посиланням http://www.vesti.dn.ua/chisti-vodojmi-nasha-spilna-sprava/
«Ми – за чисте довкілля!»
Формування ЕКО-свідомості дітей та молоді
12 червня 2019 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів успішно завершилась низка просвітницько-виховних заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.
7 екологічних заходів протягом двох тижнів – і у нас з’явилось понад 150 нових друзів Сіверського Дінця та юних охоронців природи. Це учні Слов’янських загальноосвітніх шкіл № 5 та № 15, що й під час літніх канікул у пришкільному таборі цікавились темами екології. Відчувалось, що малеча не вперше чує про бережливе ставлення до води та водних об’єктів, за що особлива вдячність нашим освітянам! Про небайдужість до природи свідчить і щира стурбованість дітей такою значною кількістю сміття по берегах водойм, яке пильне дитяче око бачить чи не усюди…
Фахівці басейнового управління розказали та показали школярам шкідливий вплив пластику та фосфатів на водні ресурси планети і закликали підтримати ініціативу Держводагентства зі збору пластику HDPE 2,02 для вторинної переробки, а також запросили до участі у творчому конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», що у 2019 році проходить під гаслом: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів!»
І, звісно ж, продемонстрували цікаві експрес-дослідження води і захоплюючі хімічні перетворення, аби зацікавити школярів наукою і заохотити до старанного навчання. Для дітей старшого віку було організовано екскурсії до басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, де кожен з них власноруч мав можливість зробити експрес-дослідження води та на власні очі побачити прилади й обладнання для дослідження води і ґрунтів.
Побували в басейновій лабораторії і студенти-екологи Слов’янського хіміко-механічного технікуму, спочатку на екскурсії, а потім і на практиці. Саме вони на чолі з викладачем прикладної екології Валентиною Камнєвою за сприяння директора технікуму Олексія Котлярова ініціювали акцію «Ми – за чисте довкілля» з прибирання лівого берегу Сіверського Дінця у Святогірську.
Молодь з радістю підтримали члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження» та Сіверсько-Донецького БУВР, які вже не вперше проводять тут ЕКО-толоки «Чистий берег Дінця». На жаль, сміття знов з’являється на щойно прибраних ділянках прибережної захисної смуги водного об’єкту завдяки «високій» еко-культурі відпочивальників, хоча і у значно менших масштабах.
Але крапля за краплею і вода камінь точить, тож і ми усі разом крок за кроком наближаємо той час, коли наше довкілля стане чистим, а кожна людина турбуватиметься про природу.
Одним словом, спілкування з юним поколінням надихає і сповнює віри у завтрашній день, в якому житимуть такі ЕКО-свідомі жителі нашої планети, до виховання яких і ми трішечки долучились! ;)
05.06.2019 – офіційний сайт Слов’янського хіміко-механічного технікуму.
Стаття і фото "5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища" за посиланням.
ЕКО-рейд на «Староріччя»
напередодні державних свят
Є у Слов’янську місце, яким вже більше 12-ти років опікується колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів разом з активістами громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Це зона відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець, що розташована у 15-ти хвилинах ходу від центру міста, поряд з мікрорайоном, де сходиться приватний сектор з жилим масивом багатоповерхівок.
Увечері, коли спадає літня спека, і понад річкою приємно тягне прохолодою, тут майже щодня відпочивають дорослі і малеча. Благо, є тут і зручні дерев’яні лави, лише рік тому оновлені завдяки грантовому проекту від ЮНІСЕФ, і розфарбований в яскраві кольори спортмайданчик, і відновлена завдяки тому ж проекту дитяча гойдалка. Є і урни для сміття, два роки тому встановлені комунальниками завдяки наполегливості басейнового управління. Урни, що регулярно наповнюються сміттям (навіть навмисно принесеним з дому!), прибирати яке… нікому, як виявляється, окрім тих же працівників БУВРу та ентузіастів від громади. І хоча об’єкт ось уже шостий рік перебуває на балансі комунальних служб міста, за «Староріччя» болить душа, насамперед, у тих, хто вклав у його благоустрій часточку себе…
Одним із тих, кому тепер небайдуже до цього місця, став учасник цьогорічної весняної ЕКО-толоки та нинішнього ЕКО-рейду напередодні державних свят, майбутній еколог Данііл Блінов (посилання), що нерідко у вільний час за власним бажанням проходить берегами Казенного Торця зі сміттєвим пакетом, подаючи приклад іншим, як треба ставитися до довкілля. А в найспекотніші дні літа, коли «Староріччя» було напрочуд популярним і урни наповнювались сміттям чи не щодня, у прибиранні зони відпочинку були помічені представники Слов’янської міської організації «Союз Чорнобиль України», за що їм також особлива вдячність.
Та найчастіше, як ось і зараз, виходять на такі ЕКО-рейди працівники басейнового управління та члени громадської організації, аби прибрати сміття, прополоти бур’яни на клумбах, покосити чи підфарбувати, де потрібно, – словом, навести лад перед святковими днями, після яких тут знову зазвичай пануватиме безлад. Бо не вміють ще наші громадяни культурно, цивілізовано, по-европейськи відпочивати, не засмічуючи все довкола недоїдками, недопалками і порожніми пляшками… навіть на дитячому майданчику, але то вже тема іншої розмови…
P.S.: Не минуло й доби, як новісінькі сміттєві пакети з урн хтось поцупив для власних побутових потреб… без коментарів.
ЕКОфестиваль «H2Oлімпік» у Слов’янську – як підсумок ІІІ етапу
грантових проектів ЮНІСЕФ для молоді, присвячених вирішенню проблем довкілля і водних ресурсів
«H2Oлімпік» - під такою звучною назвою у Слов’янську 28 серпня 2019 року відбувся заключний ЕКО-фестиваль вже третього етапу переможців конкурсу малих грантів «Молода енергія громад» від ЮНІСЕФ, що реалізується в Донецькій та Луганській областях Слов’янським культурним центром «Задзеркалля» за підтримки Уряду Німеччини.
Перший і другий етапи реалізації грантових проектів відбулися протягом 2018 року. Дотичні до цього були і ми в якості менторів (громадська організація «Сіверський Донець – відродження») та залучених учасників (Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів) молодіжної ЕКО-ініціативи «Нове життя для «Староріччя» (докладніше:
А третій етап конкурсу малих грантів ЮНІСЕФ під гаслом: «Не полишаючи нікого осторонь», повністю присвячений молодіжним ініціативам у сфері вирішення проблем навколишнього середовища, зокрема збереженню водних ресурсів, стартував у Всесвітній день води 22 березня під час круглого столу в конференц-залі Сіверсько-Донецького БУВР.
Докладніше:
Адже для нас також важливо сприяти громадській активності і соціальній згуртованості молоді задля збереження природи та підвищення ЕКО-свідомості людей.
І ось наша нова зустріч з активною та екологічно свідомою молоддю, а також їх дорослими наставниками з різних куточків сходу України. І радість за втілення дитячих мрій, і гордість за їх спрямованість на благо природи і людей. Очищені джерела, облаштовані криниці, прибрані від сміття береги озер і річок басейну Сіверського Дінця, придбані матеріали для екологічних і туристичних змагань, проведені еко-квести, конкурси та ігри, запроваджені заходи із сортування сміття та переробки пластика… (докладніше)
Нові об’єкти на ЕКО-мапі України, нові знайомства і контакти для подальшої співпраці та взаємодії, нові друзі та однодумці для об’єднання зусиль на шляху до спільної мети – досягнення доброго стану вод і збереження довкілля задля майбутнього на Землі.
Чистота довкілля – заради майбутнього
Сіверсько-Донецьке БУВР завжди з ентузіазмом реалізує та підтримує пов’язані з чистотою довкілля проекти, що допомагають формувати ЕКО-свідомість мешканців міста та молоді.
Представники колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління та члени громадянської організації «Сіверський Донець – відродження» на чолі з начальником Сергієм Трофанчуком узяли участь у громадській ЕКО-толоці у Слов’янському сквері «Мрія» 31 серпня 2019 року.
ЕКО-толока передувала встановленню інклюзивного дитячого майданчика в рамках грантового проекту ООН «Згуртуємося заради дітей. Ти не один. Створення інклюзивного простору», що реалізується за підтримки урядів Швеції, Швейцарії та Данії.
Загалом у сквері «Мрія» зібралося понад 50 ентузіастів, які всі разом прибирали сміття, розчищали клумби, фарбували рекреаційні об'єкти скверу, висаджували рослини. Надихали на прибирання юні музики зі Слов’янської школи мистецтв, що грали тут же, у сквері «Мрія».
Подібні ЕКО-толоки проводяться тут уже не вперше. Кілька років тому на місці колишнього пустиря ентузіасти благодійного фонду «Мрія» започаткували сквер. І з того часу постійно опікуються цим куточком Слов’янська, прагнучи зробити його місцем сімейного відпочинку, в тому числі для дітей із різними потребами.
31.08.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".
Відео "Большой субботник в сквере «Мрія» 31 августа".
31.08.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».
Репортаж " У Слов’янську волонтери створюють інклюзивний простір" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).
Інтерв’ю Ю.Киркач, ГО «Сіверський Донець – відродження».
«Я прибрав – твоя черга 2»:
змінимо майбутнє разом!
Вже другий рік поспіль Держводагентство активно долучається до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів», що відзначається щороку третьої суботи вересня. В 2019 році визначний день припав на суботу 21 вересня і проходив під меседжем: «Я прибрав – твоя черга 2: змінимо майбутнє разом!».
До цього дня колектив Сіверсько-Донецького БУВР та його структурних підрозділів провів низку заходів за чистоту довкілля та берегів водних об’єктів басейну Сіверського Дінця.
Це й ЕКО-рейд на берег Казенного Торця разом з активістами громадської організації «Сіверський Донець – відродження», і розчистка від сміття двокілометрової зони ПЗС річки Бичок працівниками Клебан-Бикського гідровузла, і екологічні толоки із залученням молоді та громадськості на берегах річок Калець та Мокрі Яли.
Крім того, 20 і 21 вересня під час відзначення Дня Сіверського Дінця увагу гостей та учасників заходів було акцентовано на необхідності ЕКО-відповідального ставлення до навколишнього природного середовища. Зокрема, до програми науково-практичної конференції було включено виступ ЕКО-активіста, майбутнього еколога Данііла Блінова про особисті громадські інціативи як приклад свідомого ставлення молоді до збереження чистоти довкілля.
А під час урочистої частини ЕКО-фестивалю вже третій рік поспіль відбулось нагородження 12-ти громадських ЕКО-активістів з Донецької, Луганської та Харківської областей, що відзначились організацією та проведенням протягом року різних екологічних акцій та ЕКО-толок з розчистки берегів річок, озер, джерел басейну Сіверського Дінця, боротьбою із пластиковим сміттям та формуванням екологічної свідомості суспільства, зокрема, дітей та молоді, у своєму регіоні.
З метою активізації громадських ініціатив з дотримання чистоти берегів річок на одній із локацій було організовано перегляд відеороликів:
«Я прибрав – твоя черга!»
«Я прибрав – твоя черга 2: змінимо майбутнє разом!»
«Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів!» – це головний меседж і творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді!», який вже у 13-й раз активізує молодь на зміни майбутнього та яскраво демонструє, що молодь Придінців’я – ЗА чисте довкілля! А бути ЕКО-свідомим – це класно! це круто! це модно! Наразі прийом конкурсних робіт завершено, триває реєстрація та підрахунок надісланих творчих робіт, на черзі – оцінювання експертною комісією, а далі – нагородження переможців! Слідкуйте за анонсами на нашому сайті.
Це зроблено для тебе! Сквер «Рибальський Гай»
на березі Казенного Торця
На мапі «чистих берегів річок» віднині з’явився ще один куточок раю, що має власну назву: «Сквер «Рибальський Гай». А розташований він на березі однієї з приток Сіверського Дінця – річки Казенний Торець – в районі сел.Красногірка на околиці Краматорська, куди залюбки приїжджають відпочити і порибалити місцеві мешканці.
Організатором ЕКО-толоки «Рибальський Гай» у суботу 19 жовтня виступила громадська організація «Клуб рибалок України» // «UAFishing.Club» (м. Краматорськ) (докладніше), яка вже не вперше проводить різні екологічні акції зі збереження чистоти берегів річок. І знаходить підтримку Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та громадської організації «Сіверський Донець – відродження»: керівника «UAFishing.Club» Ярослава Бойка було відзначено подякою у Міжнародний день чистих берегів і День Сіверського Дінця – 2019.
Наразі ж фахівці-водники та ЕКО-активісти Слов’янська мали можливість власноруч долучитись до ЕКО-ініціатив краматорських рибалок, а саме висадки саджанців та наведення чистоти на березі Казенного Торця.
В густому ранковому тумані поступово шикувались в ряди стрункі деревця берези і верби, маленькі кущі чорноплідної горобини. І тільки-но всі саджанці зайняли відведені для них місця, як крізь туман пробилося сонечко і освітило новостворений «Рибальський Гай». Ліричну нотку в осінній пейзаж додали і два молодих лебеді, які ніби припливли помилуватись на результати людської доброї справи…
Загалом 60 молодих саджанців не лише прикрасили голу місцину, а й укріпили берег річки, а у подальшому сприятимуть затінку і більш комфортному відпочинку на лоні природи.
Організатори створення скверу «Рибальський Гай» звертаються до всіх, хто буде тут відпочивати поряд з молодими деревцями, з проханням доглядати та оберігати цей куточок затінку і краси: «Це зроблено для тебе! Не будь байдужим, дбай про них…» (докладніше).
ЕКО-відповідальному ставленню до природи Ярослав Бойко в свою чергу навчатиме і юне покоління у рамках свого нового проекту: «Перша соціальна школа риболовного мистецтва – UaFishingClubSchool» (докладніше)
19.10.2019 – щотижневик "Восточный проект".
Стаття "В Краматорске на берегу реки высадили саженцы различных деревьев" за посиланням.
19.10.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».
Репортаж "У Краматорську висадили дерева на березі річки".
Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.