Екологічна безпека на сході України: прес-тур і майстер-клас для журналістів

Як збройний конфлікт на сході України впливає на стан водойм і повітря, промислові об’єкти та заповідні території? Як грамотно висвітлювати екологічні проблеми, що виникли внаслідок військових дій? І яка роль сучасних ЗМІ у вирішенні проблем довкілля та попередженні еко-катастроф?

Своїм досвідом з цих та інших питань мали змогу поділитись з регіональними журналістами й блогерами українські та міжнародні експерти у сфері екології в ході триденного заходу для ЗМІ на Донеччині з 29 по 31 жовтня 2019 року.

Майстер-клас і прес-тур з екологічної журналістики: «Екологічна безпека та збройні конфлікти: що відбувається та як про це писати/знімати/розповідати» були організовані для всіх охочих медіа-фахівців (на конкурсній основі) Координатором проєктів ОБСЄ в Україні в рамках спільного з Міністерством енергетики та захисту довкілля проєкту «Допомога в розширенні системи моніторингу на Донбасі». Захід проводився у співпраці з екологічною мережею «Зой» та за участі тижневика WOZ die Wochenzeitung (Швейцарія).

Мета заходу – покращення висвітлення питань екологічної безпеки на сході України, обмін досвідом між журналістами та блогерами у висвітленні екологічної тематики та створення платформи для спілкування з українськими й міжнародними фахівцями з питань екологічної безпеки регіону. До експертної групи долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – начальник управління Сергій Трофанчук, начальник басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Олена Лоткова та начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Ірина Сидоренко

Під час дискусійних панелей були озвучені результати спільних з ОБСЄ моніторингових досліджень в басейні Сіверського Дінця. Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук у своєму виступі розкрив журналістам екологічні виклики для стану водних ресурсів регіону в контексті збройного конфлікту на ході України. Він акцентував увагу присутніх на окремих аспектах державного моніторингу поверхневих вод з урахуванням впливів з непідконтрольної території, зокрема наявності підприємств, які потенційно можуть здійснювати негативний вплив через гідрографічну мережу на поверхневі водні об’єкти, у т.ч. внаслідок військових дій.

Програмою заходу було передбачено відвідування об’єктів водних, промислових, заповідних, де в результаті військових дій виникли або можуть виникнути екологічні проблеми. Після отримання консультацій експертів та порад колег за підсумками прес-туру і майстер-класу планується підготовка відповідних журналістських матеріалів.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…