Екологічна безпека на сході України: прес-тур і майстер-клас для журналістів

Як збройний конфлікт на сході України впливає на стан водойм і повітря, промислові об’єкти та заповідні території? Як грамотно висвітлювати екологічні проблеми, що виникли внаслідок військових дій? І яка роль сучасних ЗМІ у вирішенні проблем довкілля та попередженні еко-катастроф?

Своїм досвідом з цих та інших питань мали змогу поділитись з регіональними журналістами й блогерами українські та міжнародні експерти у сфері екології в ході триденного заходу для ЗМІ на Донеччині з 29 по 31 жовтня 2019 року.

Майстер-клас і прес-тур з екологічної журналістики: «Екологічна безпека та збройні конфлікти: що відбувається та як про це писати/знімати/розповідати» були організовані для всіх охочих медіа-фахівців (на конкурсній основі) Координатором проєктів ОБСЄ в Україні в рамках спільного з Міністерством енергетики та захисту довкілля проєкту «Допомога в розширенні системи моніторингу на Донбасі». Захід проводився у співпраці з екологічною мережею «Зой» та за участі тижневика WOZ die Wochenzeitung (Швейцарія).

Мета заходу – покращення висвітлення питань екологічної безпеки на сході України, обмін досвідом між журналістами та блогерами у висвітленні екологічної тематики та створення платформи для спілкування з українськими й міжнародними фахівцями з питань екологічної безпеки регіону. До експертної групи долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – начальник управління Сергій Трофанчук, начальник басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Олена Лоткова та начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Ірина Сидоренко

Під час дискусійних панелей були озвучені результати спільних з ОБСЄ моніторингових досліджень в басейні Сіверського Дінця. Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук у своєму виступі розкрив журналістам екологічні виклики для стану водних ресурсів регіону в контексті збройного конфлікту на ході України. Він акцентував увагу присутніх на окремих аспектах державного моніторингу поверхневих вод з урахуванням впливів з непідконтрольної території, зокрема наявності підприємств, які потенційно можуть здійснювати негативний вплив через гідрографічну мережу на поверхневі водні об’єкти, у т.ч. внаслідок військових дій.

Програмою заходу було передбачено відвідування об’єктів водних, промислових, заповідних, де в результаті військових дій виникли або можуть виникнути екологічні проблеми. Після отримання консультацій експертів та порад колег за підсумками прес-туру і майстер-класу планується підготовка відповідних журналістських матеріалів.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…