ЕКО-рейд на «Староріччя» напередодні державних свят

Є у Слов’янську місце, яким вже більше 12-ти років опікується колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів разом з активістами громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Це зона відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець, що розташована у 15-ти хвилинах ходу від центру міста, поряд з мікрорайоном, де сходиться приватний сектор з жилим масивом багатоповерхівок.

Увечері, коли спадає літня спека, і понад річкою приємно тягне прохолодою, тут майже щодня відпочивають дорослі і малеча. Благо, є тут і зручні дерев’яні лави, лише рік тому оновлені завдяки грантовому проекту від ЮНІСЕФ (докладніше) і розфарбований в яскраві кольори спортмайданчик, і відновлена завдяки тому ж проекту дитяча гойдалка. Є і урни для сміття, два роки тому встановлені комунальниками завдяки наполегливості басейнового управління. Урни, що регулярно наповнюються сміттям (навіть навмисно принесеним з дому!), прибирати яке… нікому, як виявляється, окрім тих же працівників БУВРу та ентузіастів від громади. І хоча об’єкт ось уже шостий рік перебуває на балансі комунальних служб міста, за «Староріччя» болить душа, насамперед, у тих, хто вклав у його благоустрій часточку себе…

Одним із тих, кому тепер небайдуже до цього місця, став учасник цьогорічної весняної ЕКО-толоки та нинішнього ЕКО-рейду напередодні державних свят, майбутній еколог Данііл Блінов (докладніше), що нерідко у вільний час за власним бажанням проходить берегами Казенного Торця зі сміттєвим пакетом, подаючи приклад іншим, як треба ставитися до довкілля. А в найспекотніші дні літа, коли «Староріччя» було напрочуд популярним і урни наповнювались сміттям чи не щодня, у прибиранні зони відпочинку були помічені представники Слов’янської міської організації «Союз Чорнобиль України», за що їм також особлива вдячність.

Та найчастіше, як ось і зараз, виходять на такі ЕКО-рейди працівники басейнового управління та члени громадської організації, аби прибрати сміття, прополоти бур’яни на клумбах, покосити чи підфарбувати, де потрібно, – словом, навести лад перед святковими днями, після яких тут знову зазвичай пануватиме безлад. Бо не вміють ще наші громадяни культурно, цивілізовано, по-европейськи відпочивати, не засмічуючи все довкола недоїдками, недопалками і порожніми пляшками… навіть на дитячому майданчику, але то вже тема іншої розмови…

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…