Досвід роботи автоматизованої системи моніторингу довкілля в Донецькій області представлено на засіданні басейнової ради Південного Бугу

2 грудня відбулось десяте засідання басейнової ради Південного Бугу, в якому взяв участь і начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук. Серед важливих питань, розглянутих учасниками засідання, і презентація автоматизованої системи моніторингу довкілля у Донецькій області.

Досвід встановлення та експлуатації автоматизованої системи моніторингу довкілля у Донецькій області, невід'ємною складовою якої є моніторинг стану водних ресурсів, представив учасникам засідання начальник відділу охорони навколишнього середовища "Центру моніторингу довкілля" Донецької обласної ради Євген Нестеров. До обговорення цього питання в онлайн-режимі долучився і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук, засвідчивши, що завдяки автоматизованій системі моніторингу забезпечуються систематичні спостереження за гідрохімічними показниками поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця, в тому числі у рамках кризового моніторингу, та оперативне реагування.

Крім того, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, директор компанії-оператора французької компанії SigFox в Україні поділився досвідом використання інтернет-технологій автоматичного моніторингу якості вод у світі. У ході активного обговорення члени басейнової ради проаналізували можливості впровадження зазначених технологій у якості пілотного проєкту в басейні р. Південний Буг й визначили ділянки річки для першочергового встановлення автоматизованих станцій моніторингу якості води на території Вінницької області.

Учасники засідання розглянули загалом хід підготовки Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Південного Бугу. Зокрема, міжнародний експерт Олексій Ярошевич розповів про стан розроблення ПУРБ Південного Бугу і дав кілька порад щодо його вдосконалення, у т.ч. за рахунок міжнародних донорів. Також обговорили питання екологічного стану масивів поверхневих вод басейну річки Південний Буг, проблем природно-заповідного фонду та шляхів їх усунення, поділились досвідом відновлення малих річок в умовах урбанізованих територій тощо.

Насамкінець підбили підсумки діяльності басейнової ради річки Південного Бугу у 2021 році та визначили стратегічні напрямки і план роботи на 2022 рік.

Поділитися:

Всеукраїнський день довкілля: «Зробимо Україну чистою разом!»
18.04.2025 18:04
Щороку третьої суботи квітня відзначається Всеукраїнський день довкілля. У 2025-му ця дата екологічного календаря випадає на 19-те квітня, напередодні Пасхи – Світлого Христова Воскресіння. …
Держводагентство: На сході країни, попри близькість фронту, триває важлива робота із захисту та моніторингу водних ресурсів України
16.04.2025 17:35
У ході робочого візиту на Донеччину Голова Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак та заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового…
Міндовкілля та Держводагентство здійснили робочий візит на Донеччину: контроль водної безпеки прифронтового регіону
16.04.2025 17:10
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко спільно з головою Державного агентства водних ресурсів України Ігорем Гопчаком відвідали Донеччину з робочим візитом,…