Дієва комунікація для успішної реалізації першого циклу ПУРБ (2025-2030)

30 січня у Києві відбувся спільний комунікаційний захід Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства водних ресурсів України, організований з метою забезпечення дієвої комунікації центральних органів виконавчої влади (Міндовкілля, Мінрозвитку, Держводагентства, Держгеонадра), басейнових управлінь водних ресурсів та басейнових рад для координації та реалізації першого циклу (2025-2030 рр.) планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

До участі у комунікаційному заході були запрошені представники:

  • Міністерства розвитку громад та територій України,
  • Державної служби геології та надр,
  • басейнових управлінь водних ресурсів Держводагентства,
  • голови басейнових рад,
  • Представництва ЄС в Україні,
  • Команди підтримки реформ Міндовкілля,
  • громадських та експертних організації – WWF, Blue Rivers,
  • міжнародних проєктів та організацій: Програма ЄС EU4Environment: Water Resources and Environmental Data (EU4Green Recovery East programme), ПРООН, ЮНІСЕФ в Україні.

Участь у заході онлайн та офлайн узяли начальник та відповідні фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, зокрема включені до Координаційної робочої групи щодо підготовки ПУРБ, а також голова басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко та т.в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак.

Спікери відзначили прогрес України у впровадженні Водної Рамкової Директиви ЄС в частині підготовки Планів управління річковими басейнами, які було затверджено Урядом України для 9 районів басейнів річок на перший шестирічний цикл планування 2025-2030 роки.

Підкреслили і підтримку Європейського Союзу в розробленні та подальшій реалізації ПУРБ, адже Водна Рамкова Директива ЄС забезпечує інтегрований підхід до управління водними ресурсами, що вимагає від держав-членів ЄС використовувати ПУРБ, включаючи програми заходів для захисту та, у разі необхідності, відновлення водних об’єктів з метою досягнення/підтримання доброго стану вод та запобігання їх погіршенню.

Відповідно реалізація планів управління річковими басейнами потребує якісної міжсекторальної координації та ефективної комунікації. Тож в ході заходу його учасники обговорили подальші кроки: практичні та законодавчі аспекти реалізації ПУРБ, інвестиційні й технічні програми для реалізації заходів ПУРБ в частині очистки стічних вод, роль басейнових рад та інших консультативно-дорадчих органів у реалізації заходів ПУРБ, а також можливості залучення міжнародної технічної допомоги для їх реалізації.

Під час заходу було презентовано інформаційну платформу Держводагентства «Плани управління річковими басейнами. Інструмент стратегічного планування для досягнення визначених екологічних цілей відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС», а також інформаційні матеріали, що допомагають краще розібратись у таких важливих документах як Плани управління річковими басейнами.

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…