Відповідне рішення про припинення 30-річних дипломатичних відносин з рф у сфері водних відносин Кабінет Міністрів України схвалив на своєму засіданні 30 грудня, повідомляється на вебсайті Державного агентства водних ресурсів України.
За словами Міністра Руслана Стрільця, фактично, така співпраця припинена ще у 2014 році. Українські фахівці не проводять з росіянами жодних спільних дій на транскордонних водних об'єктах та не обмінюються інформацією у цій сфері.
Руслан Стрілець: «Своїми діями росія порушила норми Угоди про спільне використання та охорону прикордонних водних об'єктів, намагалася сплюндрувати усе, що ми створювали у сфері водної політики протягом років незалежності України. Тож зрозуміло, що у таких умовах будь-які цілі Угоди не життєздатні. Тепер ми знаходимося по різних берегах та будемо впроваджувати європейські принципи управління водними ресурсами без участі рф. Це не буде просто. Адже ніколи не знаєш, який «подарунок» приготує сусід-вбивця».
Вже сьогодні відомо про близько 400 млн гривень збитків водному сектору від російської агресії. Які наслідки ж насправді? Стане відомо лише після деокупації українських територій та проведення там широких досліджень на предмет впливу бойових дій на водні ресурси.
«Розірвання водних відносин з рф є нашою відповіддю агресору на дипломатичному фронті. Це вкотре дає сигнал нашим міжнародним партнерам, що не варто мати справу з брехливою російською стороною», - наголосив Міністр.