Держводагентство: Розпочато процес громадського обговорення проєктів Планів управління річковими басейнами

Від сьогодні стартує процес громадського обговорення проєктів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

Про це повідомив Голова Держводагентства Михайло Янчук під час пресконференції в медіа центрі Укрінформ, зазначається на сайті відомства.

«ПУРБ є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС», – наголосив Михайло Янчук.

Громадські обговорення триватимуть щонайменше 6 місяців, за їх результатами буде підготовлено відповідні доповнення до проєктів ПУРБ. Адже метою є затвердження збалансованого документу державного планування, який забезпечить стале управління річковими басейнами наступні 6 років.

Окрім того, у 2024 році буде забезпечено проходження процедури стратегічної екологічної оцінки проєктів ПУРБ відповідно до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті та їх схвалення відповідними басейновими радами.

«Україна переходить на нові європейські правила водної політики і ПУРБ є урядовим документом державного планування, який має бути прийнятий Кабінетом Міністрів України до кінця 2024 року та вступити у силу з 1 січня 2025 року», – зауважив спікер.

Підготовлено проєкти ПУРБ для усіх 9 річкових басейнів, включаючи тимчасово окуповані території. Кожен ПУРБ містить повний перелік заходів, необхідних для досягнення екологічних цілей та «доброго» стану вод. Загальна сума інвестицій на реалізацію 1635 заходів, становить 336 млрд. гривень.

Держводагентство запрошує усіх заінтересованих сторін долучитись до розгляду проєктів ПУРБ, які опубліковані на вебсайті Міндовкілля і на сайті Держводагентства у розділі «Діяльність» підрозділ «Плани управління річковими басейнами» та зробити всій внесок у формування стратегічних документів розвитку річкових басейнів. Свої зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: rbmp@davr.gov.ua.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у січні 2024 року
20.02.2024 17:23
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Наслідки військової агресії рф на Харківщині на контролі
16.02.2024 19:16
Внаслідок військової агресії рф вечері 9 лютого на Харківщині відбулось потрапляння нафтопродуктів у річку Немишля і далі за течією в річку Лопань, ліву притоку річки Уди, про що 11 лютого повідомили…
Публічний звіт про результати діяльності Держводагентства за 2023 рік
15.02.2024 18:17
15 лютого в пресцентрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась пресконференція Голови Держводагентства Михайла Янчука. Новий очільник водогосподарської галузі…