Держводагентство напрацьовує механізми посилення інституційної стійкості, що є особливо важливим в умовах війни

Про це Голова Агентства Михайло Янчук повідомив під час онлайн-участі у круглому столі «Забезпечення водопостачання в Україні в умовах війни: реагування, відновлення та стійкість», який відбувся у Брюсселі, повідомляє вебсайт відомства.

За словами Михайла Янчука, водний менеджмент в Україні перебуває під значними викликами, що спричинені як актуальним станом водних ресурсів та їх використанням, так і зростаючим впливом воєнних дій. Це потребує чіткого розуміння та стратегічного бачення розвитку у воєнний та відбудовний періоди.

Внаслідок воєнних дій окуповано та знищено 430 об’єктів, значних пошкоджень зазнали 354 об’єкти нерухомого майна водогосподарської інфраструктури. За даними швидкої оцінки збитків RDNA3 (станом на грудень 2023 року), загальні потреби у відновленні та реконструкції становлять 10,7 млрд доларів США.

Система управління водними ресурсами України потребує значних змін, оскільки стале водокористування та досягнення «доброго» стану вод в умовах воєнних дій – питання національної безпеки.

Наразі розробляється Концепція реформування водного сектору шляхом створення НАК «Вода України», що має на меті забезпечити збалансоване використання водних ресурсів та доступність води належної якості.

Безпека водокористування у прифронтових територіях потребує здійснення оперативного моніторингу якості води. Щодня фахівці лабораторій Держводагентства виїжджають на водні об’єкти з метою відбору проб для досліджень. Лабораторії, які знаходяться на прифронтових територіях, особливо потребують покращення мобільності та технічного дооснащення.

Посилення інституційної стійкості також планується шляхом впровадження ІТ-проєктів та максимального переведення процесів у «цифру», що є особливо актуальним в умовах війни.

Держводагентство відкрите до співпраці з міжнародними партнерами та сподівається на підтримку зазначених ініціатив.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…