Чи будуть слов`янці з водою? Та хто врятує малі річки?

Українські річки міліють. Маловоддя стає проблемою багатьох областей. Слов’янськ не виключення. Через тривалу відсутність весняної повені, малі водні об’єкти заростають та пересихають. Що кажуть з цього приводу спеціалісти – водники? Та як врятуватися від засухи?

На Донеччині, зокрема у Слов’янську міліють водні об’єкти. Весняного водопілля не було з 2010 року, каже Сергій Трофанчук. Через відсутність великої повені річки не промиваються в достатній кількості. Особливо це відчувають малі річки, які живлять Сіверський Донець, повідомляє Телебачення Слов’янська.

Аби врятувати малі річки зараз готується пілотний проєкт. Його мета повернути малим водним об’єктам натуральний вигляд. Сергій Трофанчук каже, для цього експерти досліджували декілька малих річок у Донецькій області. Але яка саме громада стане учасницею поки невідомо.

Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу

Окрім цього зараз триває інвентаризація різноманітних природних об’єктів – не лише водних. До цієї роботи мають залучатися громади, на яких розташовані ті чи інші об’єкти. Наглядати за ними та робити санітарну очистку.

Робити далекоглядні прогнози водники бояться. Водність залежатиме від багатьох факторів, зокрема погодних умов. Але запевняють, найближчим часом зневоднення не загрожує. Зокрема, щодо питної води для жителів.

3 грудня відзначається Міжнародний день боротьби проти пестицидів
03.12.2021 09:27
Пестициди – одна із груп токсичних сполук, перевищення концентрацій яких виявлено при проведенні скринінгу в басейнах річок Дніпро, Дністер, Дунай та Сіверський Донець. Серед найбільших забруднювачів…
Із 10 грудня діятиме перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: які зміни очікувати українцям
02.12.2021 13:53
Вже з 10 грудня вводиться в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». А саме починає діяти перший етап обмежень. Зокрема, у магазинах, супермаркетах,…
Черговий крок до досягнення «доброго» стану вод
02.12.2021 09:43
Учора, 1 грудня, відбувся семінар із підготовки ключових розділів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ). У рамках проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України…