Черговий крок до досягнення «доброго» стану вод

Учора, 1 грудня, відбувся семінар із підготовки ключових розділів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

У рамках проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України, розроблено пропозиції заходів для покращення стану району річкового басейну Дону.

Як повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, програма заходів є більш змістовною та трудоємною частиною ПУРБ і містить перелік заходів, спрямованих на вирішення головних водно-екологічних проблем річкового басейну.

Експертами проєкту підготовлено та представлено методичні рекомендації щодо формування програми заходів ПУРБ на прикладі басейну Дону.

Першочерговими кроками для «старту» визначено:

  • формування головних водно-екологічних проблем на основі основних антропогенних впливів на стан вод;

  • визначення переліку екологічних цілей та винятків з урахуванням вимог Водної Рамкової Директиви ЄС;

  • огляд виконання програм або заходів, включаючи шляхи досягнення визначених цілей;

  • перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну.

Наразі, сформовано короткий та довгий переліки заходів для басейну Дону, що стане основою для першого проекту ПУРД Дону.

На завершення учасники заходу наголосили, що лише в синергії експертів, водників, місцевих органів влади та громадськості можна досягнути найбільш ефективних та реалістичних програм заходів, головною метою яких є досягнення «доброго» стану вод.

Нагадаємо, що підготовка планів управління річковими басейнами є зобов’язанням України в частині виконання Угоди про асоціацію з ЄС та здійснюється відповідно до планів-графіків процесу розроблення проєктів планів управління річковими басейнами, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами внесеними наказом Міндовкілля від 15.11.2021 № 752).

Поділитися:
Міжнародний семінар «Адаптація природних парків України в умовах військових дій»
01.12.2023 18:02
1 грудня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі в режимі онлайн у Міжнародному семінарі на тему: «Адаптація природних парків України в…
«Е-моніторинг»: цифровізація у дії
30.11.2023 17:21
29 листопада начальник та фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в онлайн-зустрічі, організованій Держводагентством з питань розроблення та…
Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології
24.11.2023 15:36
З 21 по 23 листопада у м. Івано-Франківськ проходив Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», організований Всеукраїнською екологічною лігою за…