21 березня 2019 року, напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулась важлива подія. Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону, створена першою серед аналогічних органів управління річковими басейнами в Україні, зібралась на перше в цьому році засідання.
Представники влади і громади, фахівці-водники та водокористувачі кожної з трьох областей, через які тече наш Сіверський Донець, обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення «доброго» стану вод.
Заступник голови басейнової ради і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук доповів про перші кроки з розробки Плану управління річковим басейном – ті, що вже пройдені, і які ще попереду. Наразі фахівцями басейнового управління виконано опис річкового басейну, визначено типологію та масиви поверхневих і підземних вод.
В рамках взаємодії з ОБСЄ проаналізовано основні антропогенні впливи, які зазнає річка, в тому числі з огляду на проведення військових дій. Визначено перелік специфічних забруднюючих речовин, характерних саме для нашого річкового басейну, та надано рекомендації до програми діагностичного моніторингу на 2019 рік.
Для виконання наступних кроків з розробки плану управління річковим басейном визнано доцільним залучити науковців, фахівців інших відомств та міжнародних експертів.
Сіверсько-Донецьке БУВР вже має позитивні результати залучення коштів міжнародних проектів ОБСЄ та ЮНІСЕФ і обласних фондів охорони природи для підвищення потенціалу басейнової лабораторії, за що окрема вдячність всім дотичним до цього. Наразі є домовленості щодо продовження співпраці.
Ще одним із питань, висвітлених в ході засідання, стали аспекти проведення моніторингу поверхневих та підземних вод в районі річкового басейну в поточному році, про що доповіли фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР і державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія».
В цілому, зустріч членів басейнової ради була конструктивною і націленою на перспективу. Наступного разу домовились зустрітись вже восени, після нашого головного свята – Дня Сіверського Дінця. До речі, йшлося й про можливість встановлення офіційної дати його святкування – члени басейнової ради зійшлись на третій суботі вересня.
Отже, до роботи, стейкхолдери позитивних змін, і до зустрічі через півроку у цій же чудовій конференц-залі в такому ж складі!