Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону: стейкхолдери позитивних змін

21 березня 2019 року, напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулась важлива подія. Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону, створена першою серед аналогічних органів управління річковими басейнами в Україні, зібралась на перше в цьому році засідання.

Представники влади і громади, фахівці-водники та водокористувачі кожної з трьох областей, через які тече наш Сіверський Донець, обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення «доброго» стану вод.

Заступник голови басейнової ради і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук доповів про перші кроки з розробки Плану управління річковим басейном – ті, що вже пройдені, і які ще попереду. Наразі фахівцями басейнового управління виконано опис річкового басейну, визначено типологію та масиви поверхневих і підземних вод.

В рамках взаємодії з ОБСЄ проаналізовано основні антропогенні впливи, які зазнає річка, в тому числі з огляду на проведення військових дій. Визначено перелік специфічних забруднюючих речовин, характерних саме для нашого річкового басейну, та надано рекомендації до програми діагностичного моніторингу на 2019 рік.

Для виконання наступних кроків з розробки плану управління річковим басейном визнано доцільним залучити науковців, фахівців інших відомств та міжнародних експертів.

Сіверсько-Донецьке БУВР вже має позитивні результати залучення коштів міжнародних проектів ОБСЄ та ЮНІСЕФ і обласних фондів охорони природи для підвищення потенціалу басейнової лабораторії, за що окрема вдячність всім дотичним до цього. Наразі є домовленості щодо продовження співпраці.

Ще одним із питань, висвітлених в ході засідання, стали аспекти проведення моніторингу поверхневих та підземних вод в районі річкового басейну в поточному році, про що доповіли фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР і державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія».

В цілому, зустріч членів басейнової ради була конструктивною і націленою на перспективу. Наступного разу домовились зустрітись вже восени, після нашого головного свята – Дня Сіверського Дінця. До речі, йшлося й про можливість встановлення офіційної дати його святкування – члени басейнової ради зійшлись на третій суботі вересня.

Отже, до роботи, стейкхолдери позитивних змін, і до зустрічі через півроку у цій же чудовій конференц-залі в такому ж складі!

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…