Аби запобігти можливим трагічним наслідкам – тренуймося заздалегідь!

Вчитись – ніколи не пізно, а вчитись як діяти в екстремальних умовах іноді стає життєво необхідно.

Пожежа 4 грудня 2019 року в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, за ліквідацією якої із завмиранням серця слідкувала уся країна, спонукає нас якомога уважніше поставитись до питань цивільного захисту і посилити заходи протипожежної безпеки в усіх сферах життя. В тому числі й на робочому місці, де ми проводимо тривалий час упродовж доби. Погодьтесь, краще кілька разів повторити, відточити на практиці усі дії та навички, перш ніж насправді зіткнутись із надзвичайною ситуацією і небезпекою для власного життя.

Саме тому фахівці водної сфери відповідально поставились до рекомендацій Урядової комісії з розслідування причин пожежі в Одеському коледжі. Так, 4 лютого 2020 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів було проведено позапланові протипожежні об’єктові навчання з елементами евакуації за участі керівного складу та всіх працівників у присутності інспекторів 6 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області.

Все, як насправді… Щільний дим, що охопив коридор і просочився до кабінетів… Пронизливий сигнал тривоги… Задимлені сходи, ось він – вихід! – і таке жадане свіже зимове повітря.

Надзвичайно важливим було відпрацювати на практиці отримані в ході інструктажів знання як правильно діяти в умовах виникнення пожежі, швидко й без паніки проводити евакуацію персоналу та відвідувачів і без вагань надавати першу допомогу потерпілим. Адже саме такі оперативні і злагоджені дії можуть без перебільшення врятувати як власне життя, так і життя тих, хто у критичну мить опиниться з вами поруч. Бережіть себе, адже вам є для кого жити!

Примітка: В Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів (04.02.2020) та Маріупольському міжрайонному управлінні водного господарства (05.02.2020) були проведені позапланові інструктажі про заходи з пожежної безпеки, а також об’єктові протипожежні навчання з елементами евакуації, в ході яких перевірено роботу пожежної сигналізації, відпрацьовані дії персоналу та ланок пожежогасіння, оповіщення і зв’язку, охорони громадського порядку, санітарного посту, удосконалено навички персоналу з евакуації та організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…