Аби запобігти можливим трагічним наслідкам при виникненні реальної пожежі – тренуймося заздалегідь!

Як правильно діяти в умовах виникнення пожежі, проводити евакуацію персоналу та відвідувачів і надавати першу допомогу потерпілим – ці та інші важливі питання протипожежної безпеки відпрацьовували на практиці фахівці водної галузі басейну Сіверського Дінця.

25 квітня 2019 року в рамках Тижня охорони праці 2019 в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів було проведене спеціальне об’єктове протипожежне тренування з елементами евакуації за участі керівного складу та всіх працівників у присутності інспекторів Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області.

Але спочатку – теорія… Тож до початку тренувань бесіду-інструктаж з питань протипожежної безпеки та цивільного захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій провели головний інспектор Слов’янського районного управління ДСНС України, майор цивільного захисту Михайло Загнітко та інспектор відділення запобігання надзвичайних ситуацій 6-ДПРЗ ГУ ДНС, старший лейтенант служби цивільного захисту Дмитро Кишинський.

Умовний осередок займання було визначено у відділі економіки басейнового управління. В ході тренувань відпрацьовувались дії персоналу та ланок пожежогасіння, оповіщення і зв’язку, охорони громадського порядку, санітарного посту.

Під час виникнення умовної пожежі за усіма правилами було проведено евакуацію персоналу та відвідувачів басейнового управління, організовано надання першої долікарняної допомоги потерпілим, удосконалено навички персоналу з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння (вогнегасник порошковий).

По закінченні тренування провідні інспектори Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області Михайло Загнітко та Сергій Істомін провели детальний розбір дій персоналу, відзначивши «добрий» рівень підготовки та злагоджені дії усіх задіяних ланок. А також визначили напрямки вдосконалення дій на перспективу, аби запобігти можливим трагічним наслідкам при виникненні реальної пожежі.

* * *

Того ж дня протипожежні тренування за темою «Порушення роботи структурних підрозділів та об’єкта в цілому з причини виникнення пожежі» були проведені для колективу апарату Маріупольського міжрайонного управління водного господарства та працівників експлуатаційних дільниць.

Тренування проводилися з метою перевірки зборів за схемою оповіщення керівного складу та керівників виробничих об’єктів; відпрацювання навичок персоналу з гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння; а також попередження виникнення паніки та помилкових дій, які можуть привести до нещасних випадків під час реальної загрози у разі аварії, пожежі чи пошкодженні обладнання.

Також на прилеглій території адміністративних та виробничих будівель експлуатаційних дільниць під керівництвом провідного інженера з охорони праці Вікторії Сєрої були проведені навчання з правил роботи з вогнегасниками ВП (вогнегасник порошковий) та ВВК (вогнегасник вуглекислотний) з роз’ясненнями принципу їхньої дії, під час яких кожен міг особисто ознайомитися з роботою вогнегасника на практиці.

Поділитися:
Онлайн-семінар: Кількісне планування управління водними ресурсами в східних країнах-партнерах
08.07.2024 19:09
8 липня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі на тему кількісного планування управління водними ресурсами у східних країнах…
Продовжуємо допомагати силам оборони Донеччини
05.07.2024 15:32
Напередодні десятої річниці звільнення Слов’янська і Краматорська від проросійських терористів силам оборони Донеччини передано чергову партію «їжаків». Спеціальні шипи з арматури і металу,…
Відзначаємо десяту річницю звільнення Слов’янська від проросійських терористів
05.07.2024 14:13
5 липня 2024 року виповнилось 10 років з того пам’ятного дня, коли жовто-блакитний національний прапор знов замайорів над Слов’янськом. Після понад двомісячної окупації російськими найманцями і…