Управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

Підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецької області у 2019 році
та завдання на 2020 рік

    Одним із напрямків діяльності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів є управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу. В Донецькій області обліковується 121,824 тис. га зрошуваних земель сільськогосподарського призначення, з них 82,288 тис. га (68%) знаходиться на підконтрольній території... (докладніше)


Завдання з управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

    ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:

    Фото 1. Головна насосна система Слов’янської зрошувальної системи


    Фото 2. Машинний зал Оскільської насосної системи НС-1


    Фото 3. Широкозахватна дощувальна машина в роботі


Основні технічні показники водогосподарсько-меліоративного комплексу

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та його структурний підрозділ – Маріупольське міжрайонне управління водного господарства – у межах своїх повноважень забезпечують на території 18 районів і 10 міст Донецької області вирішення питань щодо управління інфраструктурою державних меліоративних систем, використання, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів та меліорації земель.

    У зоні обслуговування Сіверсько-Донецького БУВР налічується 82,30 тис. га меліорованих земель сільськогосподарського призначення.

    На балансі знаходяться 28 державних зрошувальних систем загальною площею 28,80 тис. га, а також 41 насосна станція, на яких розташовано 218 насосних агрегатів загальною встановленою потужністю 64,20 тис. кВт. В зоні діяльності управлінь – 698,10 км закритої зрошувальної мережі, з них – 136,40 км у державній власності.

    Фото 4. Машинний зал насосної системи НС-ІІ Слов’янської зрошувальної системи


    Фото 5. Насосна система НС-1 Новоазовської зрошувальної системи


    Фото 6. Насосна станція НСП-3 Слов’янської зрошувальної системи


Новітні системи зрошення

    Донецька область розташована в посушливій степовій зоні, де виробництво сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільгоспугідь, особливо в роки з несприятливими погодними умовами.

    У зрошуваному землеробстві екологічно безпечні та ресурсозберігаючі технології реалізуються шляхом впровадження в практику нових способів та технічних засобів поливу.

    В рамках програми впровадження новітніх систем зрошення на основі Ізраїльського та світового досвіду пропонується застосування:

    1. Краплинного зрошення (докладніше завантажити)


    2. Підґрунтового (підземного) краплинного зрошення (докладніше завантажити)


    3. Поливу за допомогою сучасних дощувальних машин нового типу (докладніше завантажити)