Управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

Підсумки роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецької області у 2020 році
та завдання на 2021 рік

    Одним із напрямків діяльності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів є управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу. В Донецькій області обліковується 121,824 тис. га зрошуваних земель сільськогосподарського призначення, з них 82,288 тис. га (68%) знаходиться на підконтрольній території... (докладніше)


Завдання з управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

    ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:

    Фото 1. Головна насосна система Слов’янської зрошувальної системи


    Фото 2. Машинний зал Оскільської насосної системи НС-1


    Фото 3. Широкозахватна дощувальна машина в роботі


Основні технічні показники водогосподарсько-меліоративного комплексу

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів у межах своїх повноважень забезпечує на території Донецької області вирішення питань щодо управління інфраструктурою державних меліоративних систем, використання, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів та меліорації земель.

    В зоні обслуговування Сіверсько-Донецького БУВР налічується 82,30 тис. га меліорованих земель сільськогосподарського призначення.

    На балансі Сіверсько-Донецького БУВР знаходяться 28 державних зрошувальних систем загальною площею 28,80 тис. га, а також 41 насосна станція, на яких розташовано 218 насосних агрегатів загальною встановленою потужністю 64,20 тис. кВт. В зоні діяльності управлінь – 698,10 км закритої зрошувальної мережі, з них – 136,40 км у державній власності.

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів має у своєму складі 5 експлуатаційних дільниць: Бойківську, Волноваську, Мангушську, Лиманську та Слов’янську. Експлуатаційні дільниці забезпечують реалізацію (в межах своєї компетенції) державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель:

    Фото 4. Машинний зал насосної системи НС-ІІ Слов’янської зрошувальної системи


    Фото 5. Насосна система НС-1 Новоазовської зрошувальної системи


    Фото 6. Насосна станція НСП-3 Слов’янської зрошувальної системи


Новітні системи зрошення

    Донецька область розташована в посушливій степовій зоні, де виробництво сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільгоспугідь, особливо в роки з несприятливими погодними умовами.

    У зрошуваному землеробстві екологічно безпечні та ресурсозберігаючі технології реалізуються шляхом впровадження в практику нових способів та технічних засобів поливу.

    В рамках програми впровадження новітніх систем зрошення на основі Ізраїльського та світового досвіду пропонується застосування:

    1. Краплинного зрошення (докладніше завантажити)


    2. Підґрунтового (підземного) краплинного зрошення (докладніше завантажити)


    3. Поливу за допомогою сучасних дощувальних машин нового типу (докладніше завантажити)