Басейнова рада
Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону

    Державним агентством водних ресурсів України у відповідності зі ст. 133 Водного кодексу України та Наказом Мінприроди України від 26.01.2017 № 23 створено басейнову раду Сіверського Дінця та нижнього Дону: http://davr.gov.ua/news/... (перейти на сторінку Держводагентства).

    Наказ про затвердження Положення про басейнову раду Сіверського Дінця та нижнього Дону і її персонального складу (завантажити файл)

    Протокол зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону (завантажити файл)

    План роботи басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону на 2020 рік (завантажити файл)


   
Інформація про проведені засідання басейнової ради

    21 березня 2019 року, напередодні Всесвітнього дня води, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Представники влади і громади, фахівці-водники та водокористувачі кожної з трьох областей, через які тече наш Сіверський Донець, обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення «доброго» стану вод... (докладніше)

    Протокол засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону 21 березня 2019 року (завантажити файл)

* * *

    28 листопада 2019 року на засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів йшлося про План управління річковим басейном як один з основних інструментів для досягнення «доброго» стану вод та впровадження європейських стандартів у моніторинг якості поверхневих вод. Вже вдруге в цьому році для вирішення важливих питань річкового басейну збираються стейкхолдери з Харківської, Донецької та Луганської областей, які увійшли до складу басейнової ради, а також запрошені, представники різних щаблів влади і громадських об’єднань, різних галузей економіки та сфер діяльності, об’єднані спільною метою – досягнення «доброго» стану вод у суббасейнах Сіверського Дінця та нижнього Дону... (докладніше)

    Протокол засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону 28 листопада 2019 року (завантажити файл)

   

* * *

    21 вересня 2020 року в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця 2020 відбулось позачергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. З урахуванням карантинних вимог засідання проходило в онлайн-форматі.

(докладніше)

    Протокол засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону 26 червня 2020 року (завантажити файл)

   

* * *

    26 червня 2020 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів у режимі відео-конференції відбулось третє засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Серед важливих на часі питань: розробка наступних елементів Плану управління річковим басейном Дону, які в 2020 році планується здійснити із залученням експертної підтримки – в рамках проєктів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; здійснення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон, який за новою програмою з 1 липня 2020 року буде виконуватись у більшій кількості створів за розширеним переліком показників та інші... (докладніше)

    В рамках позачергового засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону було представлено основні водно-екологічні проблеми, які визначені в рамках розробки Плану управління річковим басейном Дону, до яких входять забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами, гідроморфологічні зміни, а також можливі ризики від збройного конфлікту. А також дано старт процесу консультацій з громадськістю щодо головних водно-екологічних проблем суббасейну Сіверського Дінця, які триватимуть до 1 листопада 2020 року.

    Інформаційні матеріали про водно-екологічні проблеми суббасейнів Сіверського Дінця та нижнього Дону (завантажити у форматі .PDF).

    Свій відгук про головні водно-екологічні проблеми басейну Дону просимо Вас залишити шляхом заповнення опитувальника (перейти за посиланням). Для нас важлива Ваша думка та коментарі!

    Підсумки громадських консультацій щодо водно-екологічних проблем суббасейну Сіверського Дінця буде представлено на наступному засіданні басейнової ради у листопаді 2020 року.