Про Управління

    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів є бюджетною неприбутковою організацією, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.

    Сіверсько-Донецьке БУВР здійснює реалізацію державної політики з метою забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами достатньою кількістю і необхідної якості у межах суббасейну Сіверського Дінця та суббасейну нижнього Дону району річкового басейну Дон (крім тимчасово неконтрольованої території) з управління водними ресурсами та забезпечує реалізацію державної політики у сфері водного господарства та гідротехнічної меліорації земель у межах Донецької області (крім тимчасово неконтрольованої території).

    Сіверсько-Донецьке БУВР є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, самостійний та зведений баланси, рахунки в органах державної казначейської служби і банках.


Історія

    Заснування Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відноситься до 1961 року, коли у місті Слов'янську була організована Державна водна інспекція по басейну Сіверського Дінця, покликана здійснювати контроль якісного стану водних об'єктів басейну, а також якісного складу стічних вод, що скидають підприємства у водні об'єкти, дотримання норм і вимог, що існували на той момент.

    Місто Слов'янськ Донецької області для організації цієї служби було обрано не випадково: воно розташовано у безпосередній близькості від р.Сіверський Донець, приблизно в середній її течії, де знаходиться Райгородська гребля й бере початок канал Сіверський Донець – Донбас, і при цьому рівновіддалене від кордонів водозбірної площі басейнів р.Сіверський Донець і річок Приазов'я.


Керівний склад

    З метою забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення і відповідно до статті Закону України від 02.10.1996 № 393/96 "Про звернення громадян", Указу Президента України від 13.08.2002 № 700 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення", наказу Держводгоспу України від 28.12.2006 № 280 затверджений Порядок проведення особистого прийому громадян у Сіверсько-Донецькому БУВР.


Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів
84112, м. Слов'янськ, Донецька область, вул. Торська, 35
Місцезнаходження на карті
e-mail: sd@sdbuvr.gov.ua, sdbuvr@slav.dn.ua, sdbuvr@i.ua
Режим роботи:
понеділок-четвер – з 8-00 до 17-00,
п’ятниця – з 8-00 до 15-45,
перерва – з 12-00 до 12-45,
субота, неділя – вихідні.

Начальник управління
Трофанчук
Сергій Іванович

Прийом громадян з особистих питань:
понеділок: 16-00 – 18-00,
тел./факс (06262) 2-78-94,
тел. (0626) 66-41-35
В.о. заступника
начальника управління
Барабаш
Світлана Миколаївна

Прийом громадян з особистих питань:
вівторок: 16-00 – 18-00
тел./факс (06262) 2-78-94,
тел. (0626) 62-14-75
Заступник
начальника управління
Портянов
Антон Сергійович

Прийом громадян з особистих питань:
середа: 16-00 – 18-00
тел./факс (06262) 2-78-94
В.о. заступника
начальника управління
Капленко
Олег Володимирович

Прийом громадян з особистих питань:
Мангушський р-н,
с.Покровське, вул.Худолія,1
понеділок: 14-00 – 16-00,
тел./факс (06297) 31-5-33
Головний бухгалтер –
начальник відділу
бухгалтерського обліку та звітності
Ткачова
Людмила Володимирівна

тел./факс (06262) 2-78-94

Контакти


Апарат управління Сіверсько-Донецького БУВР знаходиться за адресою:
84122, м. Слов'янськ, Донецька область, вул. Торська, 35
Місцезнаходження на карті
тел./факс (06262) 2-78-94, e-mail: sd@sdbuvr.gov.ua, sdbuvr@slav.dn.ua, sdbuvr@i.ua
Начальник управління – Трофанчук Сергій Іванович


Громадська приймальня

    УВАГА! в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів з 13 березня до завершення карантинних обмежень СКАСОВАНО ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН на виконання заходів з протидії поширенню коронавірусу відповідно до протоколу від 10.03.2020 № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19».
Звернення приймаються за телефоном: (06262) 2-78-94 або на електронну пошту: sd@sdbuvr.gov.ua.

    Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 3933/96, з метою забезпечення реалізації Конституційного права громадян на звернення, Сіверсько-Донецьке БУВР надає інформацію про графік та Порядок організації та проведення особистого прийому громадян керівництвом Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, що затверджені наказом Сіверсько-Донецького БУВР від 14.01.2019 № 13.


    Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів знаходиться за адресою: м. Слов’янськ, вул. Торська, 35.

    Заяви (клопотання), скарги Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, осіб з інвалідністю внаслідок війни розглядаються безпосередньо керівником управління.

    Попередній запис на прийом до керівника Сіверсько-Донецького БУВР здійснюється за телефоном: (06262) 2-78-94. Робочий час з 8.00 до 17.00 (у п’ятницю до 15.45), перерва на обід з 12.00 до 12.45.

    Під час попереднього запису громадян на особистий прийом зазначається прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб він звертався і яке було прийняте рішення.

Приклад картки попереднього запису громадян на особистий прийом начальником Сіверсько-Донецького БУВР (kartka.rar)


Структура Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів

    Чисельність працівників Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів станом на 10.12.2020 становила:

    З фактичної чисельності працюючих 9 жінок знаходяться у відпустці для догляду за дітьми та у зв’язку з вагітністю та пологами.

    Якісний склад спеціалістів і керівників за освітою:

    Станом на 10.12.2020 року 6 працівників басейнового управління продовжували навчання без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах.

    Підвищення кваліфікації і навчання фахівців

    У 2020 році станом на 10.12.2020 р. 69 осіб із числа керівників та спеціалістів Сіверсько-Донецького БУВР підвищили свою кваліфікацію у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві, 127 робітників пройшли навчання на курсах цільового призначення у Мелітопольській технічній школі та 10 спеціалістів – в інших навчальних закладах м.Слов’янськ та м.Маріуполь.

    З метою підвищення професійного рівня працівників басейнового управління та вивчення усіх напрямів його діяльності, щотижнево організовано і проводиться навчання працівників.

Основні завдання

    Положення Сіверсько-Донецького БУВР (завантажити).

    Сіверсько-Донецьке БУВР здійснює свою діяльність у межах суббасейну Сіверського Дінця та суббасейну нижнього Дону району річкового басейну Дон (крім тимчасово неконтрольованої території) з управління водними ресурсами та забезпечує реалізацію державної політики у сфері водного господарства та гідротехнічної меліорації земель у межах Донецької області (крім тимчасово неконтрольованої території).

    Основними завданнями басейнового управління та його структурних підрозділів є:

• у межах суббасейну Сіверського Дінця та суббасейну нижнього Дону району річкового басейну Дон (крім тимчасово неконтрольованої території): • у межах Донецької області (крім тимчасово неконтрольованої території):
Законодавство

ВОДНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, № 24, ст.189)

    Усі води (водні об'єкти) на території України є національним надбанням народу України, однією з природних основ його економічного розвитку і соціального добробуту.

    Водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженими та уразливими природними об'єктами.

    В умовах нарощування антропогенних навантажень на природне середовище, розвитку суспільного виробництва і зростання матеріальних потреб виникає необхідність розробки і додержання особливих правил користування водними ресурсами, раціонального їх використання та екологічно спрямованого захисту.

    Водний кодекс, в комплексі з заходами організаційного, правового, економічного і виховного впливу, сприятиме формуванню водно-екологічного правопорядку і забезпеченню екологічної безпеки населення України, а також більш ефективному, науково обгрунтованому використанню вод та їх охороні від забруднення, засмічення та вичерпання.


ЗАКОН УКРАЇНИ «Про охорону навколишнього природного середовища» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, № 41, ст.546)

    Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.

    Цей Закон визначає правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.


ЗАКОН УКРАЇНИ «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 17, ст.146)

    Метою Програми є визначення основних напрямів державної політики у сфері водного господарства для задоволення потреби населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, збереження і відтворення водних ресурсів, впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні держави, оптимізації водоспоживання, запобігання та ліквідації наслідків шкідливої дії вод.


ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ «Про Концепцію розвитку водного господарства України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, № 8, ст.54)

    Метою цієї Концепції є визначення стратегічних цілей і головних напрямів щодо створення умов для підвищення екологічної стійкості та збалансованого розвитку водогосподарського комплексу, поліпшення водозабезпечення населення і господарських потреб з дотриманням оптимальних умов водокористування; підвищення якості води, зменшення збитків і соціального напруження внаслідок шкідливої дії води; збереження водних систем як унікальних складових навколишнього природного середовища.


РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ «Про схвалення Концепції екологічного оздоровлення басейну р.Сіверський Донець» від 23 квітня 2003 року № 224-р

    Ця Концепція розроблена з метою запобігання збільшенню антропогенного впливу на довкілля басейну р. Сіверський Донець, сприяння розвитку екологічно безпечних видів діяльності, визначення головних напрямів дій щодо раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів. Забезпечення сталого функціонування екосистеми басейну р. Сіверський Донець повинно стати одним з пріоритетів у реалізації державної політики у сфері охорони довкілля.


Орхуська КОНВЕНЦІЯ, ратифікована Законом України від 6 липня 1999 року № 832-XIV (832-14)

    У липні 1999 р. Україна ратифікувала Конвенцію про доступ до екологічної інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень і доступу до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища, прийняту в Орхусі (Данія) 23-25 червня 1998 року на 4-й Конференції міністрів «Навколишнє середовище для Європи» (Закон України від 06.07.1999 № 832-XIV).


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ «Про День працівників водного господарства» від 18 березня 2003 року № 226/2003

    Враховуючи вагомий внесок працівників водогосподарсько-меліоративного комплексу у розвиток водного господарства і меліорації земель, задоволення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах,
ПОСТАНОВЛЯЮ:

    Установити в Україні професійне свято - День працівників водного господарства, яке відзначати щорічно у першу неділю червня.


Затверджені державні, регіональні та місцеві програми, до яких увійшли заходи щодо екологічного оздоровлення водних об’єктів басейнів р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я

Д Е Р Ж А В Н І

    Державна цільова програма відновлення та розбудови миру в східних регіонах України (затверджена постановою КМУ від 13.12.2017 № 1071).

Р Е Г І О Н А Л Ь Н І

по Харківській області

    Комплексна Програма розвитку водного господарства Харківської області на період до 2021 року (затверджена рішенням Харківської обласної ради від 20.06.2013 № 746-VI).

    Програма «Питна вода Харківської області» на 2012-2020 роки (затверджена рішенням Харківської обласної ради від 01.03.2012 № 350-VI).

    Комплексна Програма охорони навколишнього природного середовища в Харківській області на 2009-2013 роки та на перспективу до 2020 року (затверджена рішенням Харківської обласної ради від 29.10.2009 №1413-V, зі змінами).

    Програма розвитку і реформування житлово-комунального господарства м. Харків на 2011-2020 роки (затверджена рішенням 49 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.10.2010 №328/10, зі змінами).

по Донецькій області

    Програма економічного і соціального розвитку Донецької області на 2019 рік та основні напрями розвитку на 2020 і 2021 роки (затверджена розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 01.02.2019 № 79/5-19, зі змінами).

    Регіональна цільова програма щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки (затверджена розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 10.09.2018 № 1123/5-18).

по Луганській області

    Регіональна програма з охорони навколишнього природного середовища Луганської області на 2019-2025 роки (затверджена розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації від 21.02.2019 № 127, зі змінами).

    Регіональна програма розвитку водного господарства Луганської області на період до 2021 року (затверджена рішенням Луганської обласної ради від 31.01.2014 № 22/13).

    Регіональна програма «Питна вода Луганщини» на 2006-2020 роки (затверджена рішенням Луганської обласної ради від 19.07.2016 № 425).

    Регіональна комплексна програма захисту від підтоплення території міст і селищ Луганської області на 2010-2019 роки (затверджена рішенням Луганської обласної ради від 03.12.2009 № 32/18).

   

СИСТЕМА РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ
Робота регіонального рівня функціональної підсистеми цивільного захисту Держводагентства України
в басейні р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей
(Сіверсько-Донецького БУВР)

    Басейнове управління, як складова частина функціональної підсистеми цивільного захисту Держводагентства України, діє відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему з цивільного захисту».

    Для забезпечення управління та виконання функцій, спрямованих на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах зони діяльності, розроблено та затверджено Положення «Про регіональний рівень функціональної підсистеми цивільного захисту Держводагентства України в басейні р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей» (Сіверсько-Донецьке БУВР) та Регламент «Взаємодії структурних підрозділів у рамках регіонального рівня функціональної підсистеми цивільного захисту Держводагентства України в басейні р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей».

    Загальне керівництво роботи регіонального рівня функціональної підсистеми цивільного захисту Держводагентства України в басейні р. Сіверський Донець, річок Приазов’я та Дніпра в межах Харківської, Донецької і Луганської областей здійснюється начальником басейнового управління.

    Організація управління регіональним рівнем функціональної підсистеми в басейновому управлінні здійснюється відділом техногенно-екологічної безпеки через аналітично-диспетчерську службу із залученням відділів та регіональних управлінь згідно їх Положень відповідно до схеми функціонування підсистеми цивільного захисту.

    Основними завданнями регіонального рівня функціональної підсистеми передбачається:

    Режим діяльності регіонального рівня функціональної підсистеми залежить від гідрологічної і гідрометеорологічної обстановки на водних об’єктах та масштабу і особливостей надзвичайної ситуації, що прогнозується або виникла, і встановлюється одним із таких:

    Координація дій з питань техногенно-екологічної безпеки на водних об’єктах та забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, відповідно до вимог законодавства, здійснюється згідно «Порядку інформаційної взаємодії» з територіальними органами ДСНС і територіальними органами цивільного захисту в Харківській, Донецькій, Луганській областях.

    Інформаційна взаємодія з Кризовим центром Держводагентства України в межах дії регіонального рівня функціональної підсистеми цивільного захисту забезпечується за встановленою формою через надання:    У разі виникнення потреби руйнування льодового покриву на річках і водоймах, для проведення вибухових робіт в межах Донецької області слід звертатись:

    - до піротехнічних підрозділів Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Контактні телефони: (093) 925-61-21 або (095) 411-57-17.

    - до комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби. Контактний телефон: (050) 566-33-24, e-mail: k.s.a.s.s.@ukr.net.