План управління річковим басейном

    Плани управління річковими басейнами розробляються та виконуються з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну (ст. 132 Водного кодексу України).

    Порядок розробки Плану управління річковим басейном затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336.

    Згідно з гідрографічним та водогосподарським районуванням (ст. 131 Водного кодексу України) в Україні встановлено 9 районів річкових басейнів, одним з яких є район басейну річки Дон із суббасейнами Сіверського Дінця та нижнього Дону (накази Мінприроди від 26.01.2017 № 25 та від 03.03.2017 № 103).

    Розробку Плану управління річковим басейном (ПУРБ) річки Дон розпочато у 2018 році. Впровадження європейських стандартів з управління водними ресурсами шляхом розробки та реалізації ПУРБ має на меті досягнення «доброго» екологічного стану водних об’єктів.

    Одним з основних елементів розробки ПУРБ є виділення масивів поверхневих вод (наказ Мінприроди від 14.01.2019 № 4).

    В районі басейну річки Дон виділено 699 масивів поверхневих вод.

    Карта масивів поверхневих вод району басейну річки Дон та об'єктів Смарагдової мережі (завантажити).

    Карта типів масивів поверхневих вод району басейну річки Дон (завантажити).

    Одним із найважливіших етапів розробки Плану управління річковим басейном є здійснення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод (перейти на сторінку "Державний моніторинг").

    Інформаційні матеріали про водно-екологічні проблеми суббасейнів Сіверського Дінця та нижнього Дону (завантажити у форматі .PDF).

    Свій відгук про головні водно-екологічні проблеми басейну Дону просимо Вас залишити шляхом заповнення опитувальника (перейти за посиланням). Для нас важлива Ваша думка та коментарі!

   

   

Публікація

    "Дослідження з визначення хімічного стану масивів поверхневих та підземних вод басейну річки Сіверський Донець. Технічний звіт"

    Технічний звіт підготовлено в рамках проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні "Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля".

    В рамках зазначеного проєкту у 2018 році експертами проєкту спільно з фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів Сіверсько-Донецького БУВР були відібрані проби води, донних відкладів та біоти для встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод та визначення переліку специфічних для суббасейну Сіверського Дінця забруднюючих речовин. Дослідження були виконані ТОВ "Інститут охорони довкілля" (м.Кош, Словаччина).

Натисніть для перегляду (у форматі PDF)