План управління річковим басейном

    Плани управління річковими басейнами розробляються та виконуються з метою досягнення екологічних цілей, визначених для кожного району річкового басейну (ст. 132 Водного кодексу України).

    Порядок розроблення Плану управління річковим басейном затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336.

    План-графік процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (завантажити) затверджено наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.11.2020 № 313.

    Згідно з гідрографічним та водогосподарським районуванням (ст. 131 Водного кодексу України) в Україні встановлено 9 районів річкових басейнів, одним з яких є район басейну річки Дон із суббасейнами Сіверського Дінця та нижнього Дону (накази Мінприроди від 26.01.2017 № 25 та від 03.03.2017 № 103).

    Розроблення Плану управління річковим басейном (ПУРБ) річки Дон розпочато у 2018 році. Впровадження європейських стандартів з управління водними ресурсами шляхом розроблення та реалізації ПУРБ має на меті досягнення «доброго» екологічного стану водних об’єктів.

    Одним з основних елементів розроблення ПУРБ є виділення масивів поверхневих вод (наказ Мінприроди від 14.01.2019 № 4).

    В районі басейну річки Дон виділено 699 масивів поверхневих вод.

    Карта масивів поверхневих вод району басейну річки Дон та об'єктів Смарагдової мережі (завантажити).

    Карта типів масивів поверхневих вод району басейну річки Дон (завантажити).

    Одним із найважливіших етапів розроблення Плану управління річковим басейном є здійснення діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод (перейти на сторінку "Державний моніторинг").

    Інформаційні матеріали про водно-екологічні проблеми суббасейнів Сіверського Дінця та нижнього Дону (завантажити у форматі .PDF).

    Свій відгук про головні водно-екологічні проблеми басейну Дону просимо Вас залишити шляхом заповнення опитувальника (перейти за посиланням). Для нас важлива Ваша думка та коментарі!

   

   

Публікація

    "Дослідження з визначення хімічного стану масивів поверхневих та підземних вод басейну річки Сіверський Донець. Технічний звіт"

    Технічний звіт підготовлено в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні "Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля".

    В рамках зазначеного проєкту у 2018 році експертами проєкту спільно з фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР були відібрані проби води, донних відкладів та біоти для встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод та визначення переліку специфічних для суббасейну Сіверського Дінця забруднюючих речовин. Дослідження були виконані ТОВ "Інститут охорони довкілля" (м.Кош, Словаччина).

Натисніть для перегляду (у форматі PDF)